CNN Türk

CNN Türk Yüzler

CNN Türk Yüzler Diğer:
Şirin Payzın Şirin Payzın


Şirin Payzın hafta içi her gün "360 Derece"yi ve her cuma "Ne Oluyor?"u hazırlayıp sunuyor.
 
2008-2009 sezonunda 360 derece ana haber bültenini, 2006-2007 sezonu boyunca hafta içi hergün 2 saatlik sabah haber kuşağı  “Yeni Gün”ü Cem Öğretir'le hazırlayıp sunan Şirin Payzın, 3 sezon boyunca Yeni Gün Hafta Sonu programını hazırlayıp sunmuştu. Payzın, CNN TÜRK’ün kurulduğu 1999 yılında kıdemli diplomasi muhabiri olarak göreve başladı. 2002 yılının Eylül ayına kadar bu görevini sürdürdü.
 
Muhabir ve program yapımcısı olarak Pakistan’daki askeri darbe, AB Zirveleri, İsrail’de ikinci intifada, İran’da seçimler, Bağdat’ta yaşanan krizler, 11 Eylül sonrası New York’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu  da dahil olmak üzere, sıcak haberleri CNN TÜRK adına yerinde izledi.
 
Bu dönemde aralarında Irak Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref gibi isimlerin de bulunduğu pek çok ülkenin lideriyle konuştu. Ankara’da  diplomasi muhabiri olarak Türk dış politikasına dair  haberler  ve röportajlar yaptı.
 
2001 yılında “Dünyada Bugün” programını hazırladı ve sundu. Irak'tan izlenimlerini “Perspektif” programı için belgesel olarak hazırladı. 2003 yılının Mart ayında başlayan, Irak Savaşı sırasında ise TRT adına İran’a giden ve buradan özel bir program hazırlayan Payzın, CNN TÜRK’e geçmeden önce 1994-1999 yılları arasında ATV ana haber bülteni kadrosunda diplomasi muhabirliği yaptı.
 
ATV ve Sabah Gazetesi adına gittiği yurt dışındaki pek çok haber sırasında devlet başkanlarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi.
 
1997’de Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı özel röportajla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ”Yılın Röportajı” ödülünü kazandı. “Hepsi Birer Güldünya” belgeseliyle “2004 Metin Göktepe Yılın Görüntülü Haber Ödülü”nü ve aynı yıl Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yılın televizyon röportajı ödülünü aldı.
 
Fransız haber kanalı TV 5 de yayınlanan "Kiosque" adlı haber programa yorumcu olarak da katılan Payzın CNN TÜRK için haber belgeseller hazırlamaya devam ediyor.

Yüksek öğrenimini Fransa, Ankara ve New York'ta tamamlayan Şirin Payzın Fransızca ve İngilizce konuşuyor.

CNNTurk'te Yüzler
CNN TÜRK'te Yüzler