İndex

İrfan Şahin: "Dizilerde Brezilya'yı geçtik"

İrfan Şahin: "Dizilerde Brezilya'yı geçtik"

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, "Kanal D olarak 79 ülkeye 30 bin saatin üzerinde 46 dizi sattık. Türkiye bu konuda 5’inci büyük ülke konumuna geldi. Eskiden Brezilya dizileri çok meşhurdu. Biz Brezilya'yı geçtik" dedi.

(DHA) -- Reklam, medya, pazarlama ve iletişim dünyasının önde gelen isim ve markalarını bir araya getiren 25’inci Kristal Elma Yaratıcılık Festivali İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’de ikinci günü “İçeriğin Yolculuğu" konulu panelle başladı.

Panelde Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, “Ben Bilmem Eşim Bilir" in sunucusu oyuncu İlker Ayrık, TBWA İstanbul Genel Müdürü Burcu Kayımtu yer aldı.

Moderatörlüğün gazeteci Cüneyt Özdemir’in üstlendiği panelde televizyon programlarının içeriği ve içerik alanında Türkiye’nin geldiği konum tartışıldı.

Panelde konuşan Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin televizyon içeriğinin önemine değinerek, “Televizyon içerik üreten bir yer. Önemli olan o içeriğin, her mecrada izlenebilmesi, insanlara ilgi duyabilecekleri içerik sunabilmek" diye konuştu.

Yurt dışına ciddi ölçeklerde format ihraç edildiğinin altını çizen Şahin, “Türkiye’deki dizi üretim kalitesi teknolojik olarak baktığımız zaman kendimizle gurur duyabiliriz. Dünyanın en iyilerinden bir tanesiyiz. Kanal D olarak 79 ülkeye 30 bin saatin üzerinde 46 dizi sattık. Türkiye bu konuda 5’inci büyük ülke konumuna geldi. Eskiden Brezilya dizileri çok meşhurdu. Biz Brezilya’yı geçtik" dedi.

krista25’inci yılında festivale dönüştürülen Kristal Elma etkinliğinin eğitim, teknolojiyi takip etme ve gelecekle ilgili öngörüleri paylaşabilme açısından daha doğru bir formata ulaştığını belirten İrfan Şahin, Kanal D’nin içerik üretmedeki başarısını şu sözlerle açıkladı: “Doğan TV çatısı altında çalışan ekiplerimiz var. Dünyayı izliyorlar. Üretim konusunda Hollywood bir dünya merkezi. Biz de onlar gibi çalışıyoruz , bir farkımız yok. Dünya çok ufaldı. Bu büyük bir avantaj. Dünyayı izlerken edindiğimiz bilgileri işimizde kullanıyoruz."

İletişimin Zirvesindekiler İz Ödülleri

25'inci Kristal Elma Yaratıcılık Festivali'nin ilk gecesinde, Kristal Elma'nın 25 yıllık tarihinde iz bırakanlara "İletişimin Zirvesindekiler İz Ödülleri" verildi. Kristal Elma'nın 25 yıllık tarihinde emeği geçen, reklam sektöründe yapım ve dublaj alanında hizmet veren 44 isim İz Ödülü ile onurlandırıldı. Sunuculuğunu Ceylan Saner'in üstlendiği gecede, ödül alanlara ödüllerini Reklamcılar Deneği Başkanı Alper Üner taktim etti.

25 Yılda Kristal Elma'ya İz Bırakanlar Ödüllerini alan isimler şöyle: "Eli Acıman, Ersin Salman, Metin Deniz, Faruk Atasoy, İzmir Tolga, Bülent Korman, Atilla Aksoy, Haluk Mesci, Nazar Büyüm, Ünver Oral, Hulki Aktunç, Nesteren Davutoğlu, Mehmet Ural, Faruk Kaptan, Çetin Ziylan, Halit Kıvanç, Okan Bayülgen, Armağan Birkiye, Doğan Yarıcı, Emine Tusavul, Metin Aroyo, Nuri Koçak, Oğuzhan Akay, Özgür Sağlam, Ahmet Kayacık, Ali Tara, Arsen Gürzap, Cemal Noyan, Cihan Baydur, Cüneyt Türel, Dağhan Baydur, Emin Sırmaçekici, Jeyan Tözüm, Levent Tuna, Nail Yılmaz, Neşet Kırcalıoğlu, Sadi Pektaş, Ömer Ahunbay, Süheyl Denizci, Tilbe Saran, Toron Karacaoğlu, Zafer Önen, Ümit Gülsoy, Vural Sözer."

25'inci kez düzenlenecek olan Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri ise bu akşam ve yarın akşam sahiplerini bulacak.

İlgili Konular » D Yapımdiğer konular »
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler