İndex

MHP belediye başkan adaylarını açıkladı

MHP belediye başkan adaylarını açıkladı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mevlüt Karakaya oldu.

Ankara Spor Salonunda düzenlenen toplantıda MHP'nin belediye başkan adaylarından 252'si açıklandı.

Buna göre, MHP'nin bazı büyükşehir ve il belediye başkan adayları şöyle:

-Adana: Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü
-Ankara: MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya
-Antalya: MYK üyesi Kemal Çevik
-Aydın: TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak
-Balıkesir: İsmail Ok
-Kocaeli: MYK üyesi Saffet Sancaklı
-Mersin: Burhanettin Kocabaş
-Ordu: Cemal Enginyurt
-Manisa: Cengiz Ergün
-Aksaray: Rıfkı Karabatak
-Bartın: Cemal Akın
-Bayburt: İdris Aydın
-Burdur: Nadir Özcan
-Çankırı: Hakkı Yalçın
-Giresun: Orhan Erzurum
-Gümüşhane: Mustafa Canlı
-Isparta: Yusuf Ziya Günaydın
-Kırklareli: Derya Bulut
-Kilis: Hasan Mısırlıgil
-Kütahya: Alim Işık
-Osmaniye: Kadir Kara

Genel Başkan Devlet Bahçeli, sahneye davet edilen belediye başkan adayları ile hatıra fotoğrafı çektirdi, salondakileri selamladı.

Bahçeli'den açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Mahalli İdareler Seçimi Aday Takdim Toplantısı'nda, 182 gün sonra yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için karar ve kader anı olduğunu belirterek, bu seçimde Türkiye'nin geleceğinin oylanacağını söyledi.

Yerel seçimleri çok önemsediklerini ve ciddiye aldıklarını ifade eden Bahçeli, MHP olarak yerel yönetimlerde iktidar olmaya talip ve hazır olduklarını vurguladı. MHP haricindeki tüm alternatiflerin tükendiğini dile getiren Bahçeli, "Zalimlerin önümüze çıkması nafiledir. Hainlerin senaryoları boşunadır. Eşbaşkanların tezgahları, tezviratları, tertipleri işe yaramayacaktır" dedi.

Tırmanan gerginliklerin etnik ve ideolojik bir içeriğe bürünmesinin tam anlamıyla çatışmaları kitselleştireceğini, bu durumun da felakete neden olabileceğini savunan Bahçeli, "Türkiye iyi yönetilmemektedir. İnsanlarımız birbirine düşürülmektedir. Gençlerimiz hakarete uğramaktadır. Eğitim ve öğretim hayatı çürümek üzeredir. Öç almak, yok etmek, çatışmak, boğuşmak, çekişmek neredeyse salgın haline gelmiş ve herkesi vurmuştur. Ne kadar ilkellik varsa iktidarın kanatları altındadır" diye konuştu.

PKK'lıların kaçışı

Ne kadar suç ve suçlu varsa iktidarın güvencesi altında olduğunu öne süren Bahçeli, şöyle devam etti: "Bingöl M Tipi Cezaevi'nden 80 metrelik tünel kazarak kaçan,
arkasından elle konulmuş gibi bulunan PKK'lılar iktidarın psikolojik operasyonun bir parçasıdır. Şu işe bakınız ki silahlı teröristler, şehir eşkıyaları, her yerde devlete ve millete açık açık kafa tutarken, tehdit ve tacizlerini sürdürürken kimseler görmemiştir ama ne hikmetse cezaevinden firar edenler birkaç gün içinde kıskıvrak yakalanabilmişlerdir. Bu filmlerde bile olmayacak düzmece bir hadisedir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti Türk milletinin aklıyla, zekasıyla alay mı etmektedir?"

Demokratikleşme Paketi

Başbakan Erdoğan tarafından yarın açıklanacak Demokraktikleşme Paketi'ne de değinen Bahçeli, şöyle konuştu: "PKK'lı teröristler küstahça konuştukça Başbakan bunalmış ve köşeye sıkışmıştır. Süreç ihanetinin sözüm ona ikinci aşamasına geçilmesi maksadıyla
AKP'nin elini çabuk tutması, yoksa bedelinin vahim olacağı caniler tarafından hemen hemen her gün iddia edilmiştir. PKK bastırdıkça, Başbakan erzak paketi gibi demokratikleşme paketi hazırlamaya can havliyle koyulmuştur. Şimdi soruyorum sizlere, demokrasiyi pakete sığdırmak nasıl bir siyasi aklın harcıdır?

Kimseye sormadan, PKK ve İmralı canisi dışında hiç kimseyle tartışmadan, üstelik herhangi bir katılım sağlamadan demokratikleşme adımı atılmasından bahsetmek nasıl bir küflenmiş aklın ürünüdür? Sayın Başbakan, demokrasiyi paketlemeyi makarna, nohut, bulgur, pirinç paketlemeye mi benzetiyorsun? Bu demokratikleşme paketi madem 76 milyonu ilgilendiriyor, madem her sorunu çözüyor, madem her yaraya merhem oluyor da neden ve hangi maksatla hazırlık aşaması sır gibi saklanmış, redaksiyon bu kadar uzun sürmüştür?"

Demokraktikleşme Paketi hakkında AK Parti'li milletvekillerinin bilgilendirilmediğini savunan Bahçeli, "Bugüne kadar yaşananlardan çıkan sonuç şudur ki, Başbakan'ın demokratikleşme paketi PKK'ya sunulmuş, üzeri şehit kanıyla ciro edilmiş bölünme çekidir. Bu paket bir diyettir. Bu paket PKK'nın tetiğe uzanan elinin şimdilik de olsa inmesine yönelik tavizkar bir hamledir. Bu paket İmralı canisi, Kandil Dağı ve Başbakan arasında kurulan masada muhteviyatı kaleme alınmış yeni bir ihanet reçetesidir. Anlaşılmaktadır ki bu paket, 2009 tarihli demokratik açılım isimli yıkım projesinin, Oslo'da, İmralı'da ve Avrupa'nın farklı ülkelerinde yapılan pazarlıkların, bu yıl içinde başlatılan sözde çözüm ve barış sürecinin süzülmüş, damıtılmış ve rafine edilmiş hali olacak" diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın anadilde eğitim, anadilde kamu hizmeti, bazı yerleşim yerleri isminin değişmesi gibi talepleri olduğunu dile getiren Bahçeli, "AKP buna eyvallah diyecek midir?" diye sordu. Yarın açıklanacak demokratikleşme paketiyle ilgili ayrıntılı değerlendirme yapacaklarını anlatan Bahçeli, demokratikleşme paketinin ne ilk ne de son olacağını öne sürdü.

İlgili Konular » MHPdiğer konular »
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler