İndex

İstanbul'da okullar tatil

İstanbul'da okullar tatil

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamileler de idari izinli sayılacak.

(DHA) -- İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle: "Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 08 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk orta ve liselerde eğitim ve öğretime (1) bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacak."

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter hesabından gönderdiği mesajda da, salı günü okulların tatil edildiğini açıkladı.

Vali Mutlu, gönderdiği tweette, “Meteorolojik uyarı, buzlanma riskini yüksek, kar yağışını yoğun gösteriyor. O nedenle salı günü okulları; ‘ana, ilk, orta ve liseleri tatil ettik" dedi.

Bazı üniversite ve özel okullar tatil

Öte yandan İstanbul'da etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle bazı üniversitelerde eğitim-öğretime ara verildi.

Kentte sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden kar yağışı nedeniyle Gelişim ve Sebahattin Zaim üviversitelerinde eğitim ve öğretime 9 Ocak Çarşamba gününe kadar ara verildiği bildirildi.

Işık Üniversitesi de Şile Kampüsü'nde dün eğitime ara verdiğini duyururken, Yeditepe Üniversitesi saat 19.00'dan sonraki ders ve sınavların ertelendiğini ilan etti.

Okyanus, TED İstanbul ve Bahçeşehir kolejlerinin ise Bahçeşehir ve Florya şubelerinde öğleden sonra eğitime ara verdikleri öğrenildi.

Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle Marmara Üniversitesi'nde eğitime 8-9 Ocak'ta ara verildi. Bu tarihlerde yapılması planlanan "Lisansüstü Programlara Mesleki Bilgi Değerlendirmesi ve Mülakat" sınavları, 10-11 Ocak'a ertelendi.

İstanbul Kültür Üniversitesi'nde de 8-9 Ocak'ta yapılması planlanan yarıyıl final sınavlarının, 14-15 Ocak'a ertelendiği bildirildi.

İlgili Konular » Kar - Kışdiğer konular »
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler