İndex

Anadolu Yakası'nda şiddetli yağış

Anadolu Yakası'nda şiddetli yağış

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türkiye, sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlara neden olan hava kütlesine ek olarak, bugünden itibaren yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağış Anadolu yakasında daha etkili oluyor. İstanbul'da başlayan yağışın etkisini arttırarak, kısa süreli fırtınaya dönüşeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, öğleden sonra başlayan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın yanı sıra, güney ve güney batı yönünden gelen kuvvetli rüzgar, İstanbul'da etkisini sürdürüyor.

Rüzgarın, yağışla birlikte zaman zaman hızını arttırarak kısa süreli fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

İstanbul'un Anadolu yakası ile Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece civarında sağanak yağışlar, saat 18.00'e kadar kuvvetli olacak. Kuvvetli yağışlar, yer yer dolu şeklinde düşecek.

Kısa süreli fırtına, İstanbul Boğazı'nda da etkili olacak.

Denizde 4-6 kuvvetinde esmesi beklenen rüzgar, yağışın da etkisiyle 7 kuvvetine çıkacak. Öte yandan, İstanbul'da yarın yağışlar, öğle saatlerinde başlayacak, akşam saatlerine kadar aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde devam edecek.

Su baskını uyarısı

Yağışların, Trakya ve Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir), İzmir’in kuzey ilçeleri ile Manisa çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı ediliyor. Bu sistem Perşembe günü Türkiye’yi terk edecek ancak cuma günü batı bölgelerinden itibaren yeni bir yağışlı sistem etkili olacak.

Trakya, Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği taşkın, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ile kısa süreli fırtına sebebiyle, vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İlgili Konular » Kar - Kışdiğer konular »
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler