İndex

Bünyamin Sürmeli'den Hava Durumu

Bünyamin Sürmeli'den Hava Durumu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Marmara’dan rüzgar kuzey yönlerden kuvvetli esiyor, sıcaklığı 2 ila 5 derece arasına çekecek yağışlar, önce karla karışık yağmur ardından kara dönecek geceden itibaren bölgenin batısında yağış zayıflamaya başlıyor. Orta ve doğu kesimlerinde kar Çarşamba günü de sürecek.


( 10-12-2013 )

Ege’nin iç kesimleri kar, kıyıları sağanak yağışlı yağış iç Ege’de devam edecek Çarşamba günü ve kar şeklinde sürecek gündüz bile sıcaklık -5 derecelerde kalacak.

Akdeniz Bölgesinde zayıf yağışlar var, yükseklerinde Isparta, Burdur çevrelerinde ise yağış kara dönüyor, kar Çarşamba günüde sürecek, Perşembe ise bölgenin genelinden yağış ayrılacak ancak sıcaklık pek kıpırdanmıyor.

İç Anadolu bölgesi kar yağışlı başkent çevrelerinde bu yağış pek kuvvetli değil, hatta Çarşamba günü kesmiş olur, ancak bölgenin kalanında aralıklarla kar görülecek ve sıcaklık gündüz -2, -3 dereceleri aşamayacak gece ise -10’lara gerileyecek.

Karadeniz’in büyük çoğunluğunda kar var. Kar özellikle bölgenin batısında Bolu, Karabük, Bartın, Zonguldak dolaylarında Kastamonu dolaylarında kuvvetli olacak, hayatı ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyebilir.  Yine Batı Karadeniz’de kuzey yönlerden kuvvetli rüzgâr bekleniyor kar yağışını tipiye çevirir.

Doğu Anadolu’nun kuzeyinde bölgesel kar yağışları var, güneyinde de kar var ancak, Malatya dolaylarında bu yağışlar zayıf.

Zayıf yağışlar Güneydoğu’da da olacak. Gaziantep çevrelerinde kar, etki alanını çarşamba-perşembe genişletiyor. Bölgenin büyük kısmına yayılıyor


 .Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler